Narodowe czytanie „Balladyny” J. Słowackiego

Narodowe czytanie miało odbyć się w terminie wyznaczonym przez Parę Prezydencką. Ze względu na kwarantannę, którą zostali objęci nauczyciele Narodowe czytanie miało miejsce 11 września. Wybrane fragmenty „Balladyny” J. Słowackiego zostały odczytane przez uczniów. Wydarzenie to zostało nagrane i będzie umieszczone na stronie Jabłonowa. Starania uczniów docenili Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim Jan Jakubowski, którzy pogratulowali czytającym zaangażowania. Nauczycielkami, które przygotowały uczniów były: Grażyna Jankowska, Małgorzata Markowska, Marlena Smaga Byrwa.

źródło: Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim

Czytaj więcej

Zapisy na zajęcia wokalne


Coolturak

Czytaj więcej

Odświeżenie figury w Mileszewach

Instruktor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, Marcin Olszewski na prośbę Pani Sołtys Bernadety Kwaśniewskiej, odświeża figurkę w Mileszewach. Jest to następna figurka, która została odrestaurowana przez Centrum Kultury i Sportu wspólnie z sołectwami.


Coolturak

Czytaj więcej

Podsumowanie projektu „Zróbmy Sobie Kulturę”

Dnia 1 sierpnia 2020 roku w Jabłonowie Pomorskim na Kulturalnym Podwórku odbyło się podsumowanie projektu „Zróbmy Sobie Kulturę” Narodowego Centrum Kultury programu Bardzo Młoda Kultura. Celem projektu było zebranie lokalnych artystów, wokalistów, malarzy, pisarzy, rzeźbiarzy i zaprezentowanie ich twórczości mieszkańcom Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Strategicznym celem programu Bardzo Młoda Kultura jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce, poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury. Jest to pierwsza edycja wydarzenia i w planach jest druga, w której zaprezentować będzie można większą ilość artystów. Łącznie przedstawiono prace trzydziestu jeden osób z różnych przestrzeni artystycznych. W trakcie wydarzenia utworzona została instalacja artystyczna pod tytułem „Kulturalne Rzeźby”. Przy okazji 77 Rocznicy Powstania Warszawskiego, o godzinie 17.00 uczczono minutą ciszy poległych. Chwilę po tym odbył się koncert piosenek patriotycznych, w którym zaśpiewali uczestnicy projektu.


Coolturak

Czytaj więcej

Zaproszenie na zajęcia do CKiS

Coolturak

Czytaj więcej