Montaż słowno – muzyczny „Noc listopadowa”

W czwartkowe popołudnie, 29 listopada 2018 roku, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim, pod kierunkiem p. Grażyny Jankowskiej, p. Małgorzaty Markowskiej, p. Marleny Smaga-Byrwa oraz p. Barbary Czachor, wystawili montaż słowno-muzyczny pn. „Noc listopadowa”.
„Noc listopadowa” to spektakl oparty na motywach literackich. W przedstawieniu wykorzystano takie utwory jak: „Pan Tadeusz”, „Syzyfowe Prace”, „Latarnik”, „Wesele”, „Dziady cz. III”. Postacią łączącą wszystkie wątki był Stańczyk, punktem kulminacyjnym wieczoru był odtańczony tradycyjny polonez przygotowany przez p. Barbarę Czachor.
Po występie owacjom nie było końca. A gdy emocje trochę opadły Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowo Pomorskie Justyna Prajs przystąpili do podsumowania akcji 100 kilometrów na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.


Coolturak

Be Sociable, Share!
468 ad

Komentarze są wyłączone