Wyniki Konkursu

Jaśniej 2020 – Jabłonowo Pomorskie

W połowie listopada CKiS w Jabłonowie Pomorskim ogłosiło konkurs kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce Bożonarodzeniowej – Jaśniej 2020. Patronat nad konkursem objął Przemysław Górski, burmistrz MiG Jabłonowo Pomorskie. Zgodnie z regulaminem mogli wziąć w nim udział soliści działający w placówkach oświatowych oraz muzycznych, działających na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. – Ze względu na liczne zapytania napływające z ośrodków z różnych województw – podjęliśmy decyzję o zmianie zapisu w regulaminie. Zaprosiliśmy do udziału chętnych – z całej Polski – mówi Katarzyna Pomianowska, dyrektor CKiS w Jabłonowie Pomorskim.
Ostatecznie zgłosiło się 91 solistów, w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VIII, szkoły średnie. Zgłoszenia napłynęły z następujących miejscowości: Kielce, Masłów, Aleksandrów Kujawski, Jabłonowo Pomorskie, Ozimek, Nicwałd, Chorzów, Lublin, Łęczna, Brodnica, Zambrów, Kowalewo Pomorskie, Teresin, Kurzętnik, Ostrów Świętokrzyski, Pińczów, Jakubowice Konińskie, Węgrowo, Kruszyny, Zbiczno, Bełchatów, Tychy, Międzyrzecz Podlaski, Pokrzywno, Piotrków Trybunalski, Nowogrodziec, Szczerców, Szczecin, Bielsko – Biała, Kłoczew, Górale, Szczytno, Teresin, Ciecierzyn, Siekierczyn, Leoncin, Poraż, Zagórz, Koronowo.

Jury w składzie: Anna Klingerberg, Alicja Tomaszewska, Marcin Olszewski – wyłoniło laureatów. Poniżej pełna lista.

Kategoria przedszkola:
1 miejsce – Alicja Mańko
2 miejsce – Łucja Kołodziejak
3 miejsce – Wiktor Rynkowski

Kategoria klasy I-III:
1 miejsce – Iga Grodzka
2 miejsce – Zofia Anioł
3 miejsce – Anna Chmura
wyróżnienie – Władek Gęgała
Kategoria IV-VIII:
1 miejsce – Adam Bulski
2 miejsce – Marysia Chwastek
3 miejsce ex aequo – Zuzanna Grodzka i Maciej Golian
wyróżnienie – Sara Niemczyk
Kategoria szkoły średnie:
1 miejsce – Nikola Pecyńska
2 miejsce – Oliwia Moczydłowska
3 miejsce – Kinga Świat
wyróżnieni:
– Gabriela Papaj
– Sandra Kordella
– Dawid Bac

– Wybór był bardzo trudny. Nasza decyzja nie była jednogłośna. Poziom jaki zaprezentowali wykonawcy był bardzo wysoki. Wokaliści pokazali się Nam w bardzo różnorodnym repertuarze, zadbali o świąteczny klimat na nagraniach i pozwolili Nam oddać się świątecznej magii. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. – mówi Alicja Tomaszewska, pomysłodawczyni i jedna z jurorek konkursu Jaśniej 2020.

Nagrody ufundowali: Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Pan Przemysław Górski, który objął patronat nad naszym konkursem, Pan Poseł na Sejm RP Paweł Szramka, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Pan Zbigniew Mikulicz, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim Pani Katarzyna Pomianowska, Przewodniczący Samorządu Mieszkańców Jabłonowo Pomorskie Pan Marcin Olszewski. Dziękujemy również firmie: „Spływy Kajakowe Korsarz” oraz „Stadnina Koni Brudzawy” za przekazanie voucherów na usługi – spływ kajakowy i lekcja jazdy konnej.

Serdecznie zapraszamy do zaglądania na fb profil Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim –> link do strony

Będzie okazja zapoznać się z występami poszczególnych solistów i solistek nagrodzonych przez jurorów.

468 ad

Komentarze są wyłączone