Galeria 2018


W Klubie Seniora

W odnowionym Klubie Seniora odbył się zorganizowany przez koordynatora Marcina Olszewskiego oraz przy współpracy z Centrum Kultury i Sportu, listopadowy wieczór poezji. Na wieczorku można było usłyszeć piękne wiersze autorstwa Pani Danuty Świętalskiej, Pani Barbary Kopaczewskiej, Pani Anny Bzowej oraz Pana Hanryka Luli. Ze swoją piękną recytacją zaprezentowała się również Pani Kazimiera Badaczewska. Było jesiennie, nostalgicznie i poetycko.

IV Festiwal Pieśni Maryjnej i Religijnej

W piątek, 15 czerwca 2018 roku, na Wzgórzu bł. Matki Marii Karłowskiej w Jabłonowie Zamek odbył się IV Festiwal Pieśni Maryjnej i Religijnej pod Honorowym Patronatem Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Paserek od Opatrzności Bożej m. Gracjany Zborała. Festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Jury w składzie: p. Anna Berent, s. Agnieszka, p. Agata Berent i p. Karol Małkowski miało niemałe wyzwanie, aby wyłonić laureatów.

Mały Koniec Świata

6 kwietnia 2018 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się premiera Musicalu pt. „Mały koniec świata”, do którego scenariusz napisała Justyna Prajs. Jest to już drugi musical przygotowany przez grupę młodzieży „Pod Niebem” pod kierownictwem Justyny Prajs oraz Anny Berent. Tym razem musical opowiadał o miłości i wojnie płci, i przenosił widzów w klimat lat sześćdziesiątych. W Musicalu wystąpili: Agata Berent, Wiktoria Cymańska, Mateusz Goryński, Jakub Iwański, Alicja Karbownik, Zuzanna Karczewska, Radosław Koprowski, Barbara Kuhn, Karol Małkowski, Sebastian Małkowski, Joanna Molenda, Alicja Monczkowska, Paweł Nowak, Julia Strzelecka, Weronika Strzelecka, Zuzanna Żebrowska. Choreografię przygotował Maciej Zajda, o kostiumy zadbała Marlena Smaga-Byrwa, a o scenografię Marcin Olszewski, natomiast autorką fryzur z lat 60-tych była Monika Sankiewicz, aranżacje utworów muzycznych przygotowali: Jarosław Salej, Dawid Komakowski i Tomasz Kalinowski, a Musical nagłośniła i zadbała o oświetlenie firma Victoria Sound.

Otwarcie świetlicy w Mileszewach

Świetlica Środowiskowa i filia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Mileszewach doczekały się nowej siedziby. Miejsca użyczył, w ramach zawartego porozumienia z Miastem i Gminą Jabłonowo Pomorskie, Pan Wiesław Kociela. Przeznaczone na ten cel pomieszczenia są wyremontowane i wyposażone na potrzeby świetlicy i biblioteki. W piątkowe popołudnie, 16 marca 2018 roku, odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy i biblioteki. W uroczystości otwarcia, którą poprowadziły Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim Justyna Prajs i Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonowie Pomorskim Mariola Olszewska wzięli także udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kamiński wraz z wiceprzewodniczącymi: Aleksandrą Juszkiewicz i Mirosławem Gaczyńskim oraz radnymi. Otwarciu świetlicy towarzyszył wieczór poezji w wykonaniu lokalnych poetek: Danuty Gierosz-Świętalskiej, Barbary Kopaczewskiej oraz Anny Bzowej. Przedstawione wiersze mówiły o miłości, życiu, a także o nowo otwartej świetlicy i wsi Mileszewy.

Piekarczyk akustycznie

W piątkowy wieczór, 9 lutego 2018 roku, w Centrum Kultury i Sporu w Jabłonowie Pomorskim odbył się niesamowity, akustyczny koncert Marka Piekarczyka, lidera i wokalisty legendarnego zespołu TSA. Artyście na scenie towarzyszyli Tadeusz Apryjas na gitarze i Jacek Borowiecki grający na cajonie. W czasie piątkowego koncertu Piekarczyk wykonał nie tylko ballady rockowe, ale także piosenki wykonawców, których artysta lubi i podziwia. Wszystko to zabrzmiało w nowych, ciekawych aranżacjach, które w połączeniu z wokalem Piekarczyka zapewniły szeroko zebranej publiczności dobrą zabawę i możliwość ucieczki od współczesnych stereotypów muzycznych. Dużym zaskoczeniem było zaproszenie na scenę Alicji Monczkowskiej, która przy akompaniamencie Tadeusza Apryjasa, Jacka Borowieckiego oraz chórkach Marka Piekarczyka zaprezentowała piosenki Grażyny Łobaszewskiej „Czas nas uczy pogody” oraz „Brzydcy”. Niesamowita interakcja z publicznością sprawiła, że wszyscy widzowie nagrodzili wykonawców podwójną owacją na stojąco i wielokrotnie wywoływali ich na bis.

26 Finał WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jabłonowie Pomorskim został zainaugurowany już w piątek, 12 stycznia 2018 roku, zajęciami fitness prowadzonymi przez Arletę i Pawła Jagusz. W sobotę, 13 stycznia, WOŚP grała w Mileszewach. Natomiast w niedzielę, 14 stycznia, od samego rana Sztab WOŚP w Jabłonowie Pomorskim rozpoczął kwestę uliczną oraz przygotowania do XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godzinie 9.00 rozpoczął się II Turniej Badmintona. Wzięło w nim udział ponad pięćdziesięciu zawodników z całej Polski. Od godziny 14:00, dzięki przychylności jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonowie, można było przejechać się nowym ciężkim wozem bojowym. O godzinie 16.00 w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim rozpoczęła się sprzedaż bezpośrednia gadżetów, którą prowadziła szefowa Sztabu Anna Klingenberg wraz z Jakubem Iwańskim. O godzinie 20.00 Orkiestra zakończyła się tradycyjnie „Światełkiem do Nieba”. Tradycyjne światełko poprzedził pokaz ognia w wykonaniu grupy cyrkowej „Heca” z Lipinek.

Be Sociable, Share!