Galeria 2017

Anielskie warsztaty w Coolturaku

22 listopada 2017 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów uczestnicy zajęć wykonywali bożonarodzeniowe anioły. Zostały one ozdobione według własnych koncepcji i pomysłów z użyciem przygotowanych wcześniej materiałów. Warsztaty poprowadził instruktor Marcin Olszewski.

Festiwal Stacja Coolturaka

Festiwal „Stacja Cooltura” zrodził się w ramach konkursu inicjatyw w programie Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017”, do którego przystąpiło Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Hasło przewodnie jabłonowskiego projektu brzmało: „Popełniamy kulturę”. Przez trzy dni w Nowej Wsi popełniano kulturę bardzo głośno, energetycznie i na luzie. Dzień pierwszy upłynął pod znakiem zmagań konkursowych. Zwyciężył zespół BoW, II miejsce zajął zespół „The Artificer”. Wieczorem na scenie zaprezentowali się pierwsi festiwalowi artyści: „Overstep”, „Reszta Pokolenia” oraz „Over The Under”. W sobotę już od 10.00 można było wziąć udział w warsztatach malarskich, rzeźbiarskich, z druku 3D. Można było też techniką sitodruku samodzielnie przygotować sobie koszulkę festiwalową. Na sobotniej, festiwalowej scenie wystąpili: „dabek zasnął”, „KEPA”, „Episode”, „Jemiayka”, „RayWah”, „Pajujo”, „Rozes” oraz „Farben Lehre”. Przez cały czas trwania festiwalu na małej scenie odbywało się jam session, gdzie można było posłuchać także muzyków wcześniej prezentujących się na dużej scenie

Lato w teatrze

Od poniedziałku 03.07.2017 trwały dwutygodniowe warsztaty „Lato w teatrze” w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanego ze środków Ministerstwa i Dziedzictwa Narodowego. Przez dwa tygodnie dzieci i młodzież poprzez wspólne animacje i wzajemne inspirowanie się tworzą spektakl teatralny pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów. Finałem projektu będzie spektakl pt.: „Odjaaazd!”, którego premiera odbędzie się w niekonwencjonalnym miejscu, bo na peronie stacji kolejowej Jabłonowo Pomorskie. Zapraszamy wszystkich na przedstawienie, które odbędzie się dwukrotnie tj.: 13.07 oraz 14.07.

III Festiwal Pieśni Maryjnej i Religijnej

Dnia 8 czerwca 2017r. odbył się III Festiwal Pieśni Maryjnej i Religijnej pod Honorowym Patronatem Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Paserek od Opatrzności Bożej m. Gracjany Zaborała. Festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zgłosiło się aż 55 solistów oraz 24 zespoły. Jury w składzie: p. Anna Berent, Siostra Kajetana oraz p. Małgorzata Markowska miało niemałe wyzwanie, aby wyłonić laureatów.

Dzień Matki w Coolturaku

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim, przygotowana przed panią Magdalenę Murawską. Dzieci przedstawiły bajkę pt. „Królewna Śnieżka”. Na uwagę zasługuje wykorzystanie współczesnych piosenek, które stanowiły tło do opowieści, a jednocześnie wzbudzały burzę oklasków. Następnie zaprezentowały się klasy Va i IVa ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim. Młodzież pod kierownictwem pani Anny Cymańskiej przygotowała humorystyczną bajkę pt. „Nie całkiem śpiąca królewna”. Piosenki do tej opowieści przygotowała pani Katarzyna Dobrosielska, a dekoracje pani Marta Zgryziewicz. Obie grupy zaprezentowały się wspaniale. Na scenie nie zbrakło wspaniałej gry aktorskiej, fragmentów humorystycznych, pięknych piosenek.

Maraton Zumba

Bardzo duża grupa miłośników zumby, 27 maja 2017 roku, pojawiła się w hali sportowej Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim, gdzie zorganizowano Letni Charytatywny Maraton Zumba. Dochód ze sprzedaży biletów na wspólną zabawę, którą poprowadzili instruktorzy z różnych zakątków Polski na czele z Maciejem Remiszewskim, przeznaczony został na rehabilitację Michała Maćkowskiego z Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, który choruje na zespół mnogich wad wrodzonych. Podczas Maratonu wystąpiły grupy taneczne Zumba Kids Junior i Remmic Fever Dance z Jabłonowa Pomorskiego oraz Remmic Fire Dance z Książek. Leczenie Michałka można było wspomóc także poprzez loterię fantową oraz zakup posiłków w kawiarence przygotowanej przez rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia zumba.

Ferie zimowe w CKiS

W Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim ferie rozpoczęto zajęciami plastycznymi oraz zajęciami sportowymi. Dziś dzieci wraz z p. Marcinem Olszewskim oraz p. Anną Klingenberg wybrały się na spacer do Sanktuarium bł. Marii Karłowskiej. Tam zwiedziły Izbę Pamięci Błogosławionej, kaplicę oraz podziwiały okolice Zamku. W kolejnym dniu ferii dzieci uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, na których wykonywały sałatkę warzywną. Następnego dnia była zabawa przy grach planszowych, a później w Coolturaku dzieci bawiły się na kolorowym balu karnawałowym. 8 lutego dzieci wraz z p. Romualdem Sitniewskim oraz p. Joanną Kowalską udały się na spacer do pobliskiego lasu, aby dokarmić zwierzęta. Mimo mrozu zabawa była przednia:)

Be Sociable, Share!